Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » LEO Club Wrocław United Society – zaczynamy!
W sobotę 25 lutego 2017 roku w przestronnych wnętrzach hotelu Double Tree by Hilton we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Karnawałowa Obchodów 100-lecia Lions Clubs International. Jej organizatorami... więcej
25/02/2017
Jesień dla wrocławskiego Lions Club m2m był porą bardzo pracowitą. Klub ten w dniach 19 - 20 września 2015 r. w pięknej scenerii Pałacu w Brzeźnie zorganizował II Mistrzostwa Golfowe Lions Club. Oprócz... więcej
20/09/2015
Ten bilbord ustawiony jest przy autostradzie A4 na wysokosci Kątów Wrocławskich (po lewej stronie w kierunku jazdy do Wroclawia) więcej
29/05/2015
Jak zwykle w ostatni dzień karnawału - w tym roku 2 lutego 2013 r. - odbył się Bal Karnawałowy Lions Club Wrocław m2m. Motywem przewodnim, jak zwykle, było zebranie środków na stypendia dla uzdolnionej... więcej
02/02/2013
1 października 2011 r. odbyła się we Wrocławiu pierwsza Gala, zorganizowana przez wrocławskie Kluby Lions, inicjująca projekt budowy Ośrodka dla Osób z Autyzmem (dzieci i dorosłych). Projekt... więcej
01/10/2011
W dniu 18 września 2010 r. na polu golfowym w Krobielowicach, odbył się piąty INTERNATIONAL LIONS CLUB GOLF TROPHY 2010. W turnieju głównym wzięło udział 42 zawodników. Zwycięzcą w najbardziej... więcej
18/09/2010
W sobotni wieczór 6 lutego, do Sali Gotyckiej przy ul. Purkyniego we Wrocławiu przybywali dostojni goście - wrocławscy Lioni, zaprzyjaźnieni ludzie biznesu, kultury i sztuki, by wspólnie z... więcej
06/02/2010

LEO Club Wrocław United Society – zaczynamy!

Jesień dla wrocławskiego Lions Club m2m był porą bardzo pracowitą. Klub ten w dniach 19 - 20 września 2015 r. w pięknej scenerii Pałacu w Brzeźnie zorganizował II Mistrzostwa Golfowe Lions Club. Oprócz trudu i zmagań naszych golfistów, równolegle działała akademia gry w golfa dla początkujących, piknik  golfowy, a wieczorem – bal. Tego dnia dla tego klubu miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie.
W czasie, gdy na polu golfowym odbywały się mistrzostwa, w jednym z pałacowych pokoi odbywało się nietypowe spotkanie. Swoją obecnością zaszczycił nas Gubernator Okręgu 121 Polska – Zdzisław Ryszkowski – z którym mieli okazję spotkać się przedstawiciele klubów strefy  dolnośląskiej oraz zaproszeni goście. Gubernator zainicjował powstanie we Wrocławiu nowego  klubu Leo przy Lions Club Wrocław m2m.
Jako przyszłemu prezydentowi nowo powstającego klubu, przypadł mi niesamowity zaszczyt przewodniczenia niezwykłej grupie osób. Osób, które są wrażliwe na potrzeby innych i cenią sobie takie wartości jak służba społeczeństwu i głęboko rozumiany altruizm. Wraz z przyszłymi członkami zdecydowaliśmy się nadać naszemu klubowi nazwę „United Society”, żeby podkreślić równość i zjednoczenie całego społeczeństwa, nie dzieląc go na narody, religie czy głoszone poglądy. Pomimo, że nie jesteśmy jeszcze w pełni działającym klubem, to już mamy na swoim koncie kilka bardzo udanych przedsięwzięć.
Pierwsze z nich to wsparcie w organizacji wspomnianych mistrzostw golfowych. Naszemu klubowi przypadła przyjemność witania i nawigacji przybyłych gości po rozległych terenach pałacu i pola golfowego. Mieliśmy też swój udział w prowadzeniu aukcji, podczas której udało zebrać się fundusze, które zostaną przekazane na statutowe cele naszego macierzystego klubu – LC Wrocław m2m.
Tydzień później we współpracy z LC Wrocław m2m zorganizowaliśmy charytatywną zbiórkę artykułów szkolnych dla dolnośląskich uczniów z ubogich rodzin. Przez trzy dni w centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu zachęcaliśmy odwiedzających do uczestnictwa w akcji i kupienia dodatkowych przyborów szkolnych takich jak zeszyty, kredki czy piórniki, a następnie pozostawienia ich w naszym punkcie. Tym sposobem udało się nam zebrać trzy pełne kosze artykułów szkolnych, które zostały przekazane na rzecz ubogich rodzin.
Każda z osób zaangażowanych w nasze przedsięwzięcie jest innym człowiekiem. Jednak połączyła nas szczególna więź, jaką jest chęć wspólnego działania. Jako liderowi tej grupy nie ma dla mnie nic bardziej satysfakcjonującego, że działając razem na rzecz innych, widząc przy tym efekty, sami dobrze się bawimy. Jeżeli robimy coś co lubimy, to przestaje to być pracą, a staje się przyjemnością.

Bartłomiej Felisiak
Prezydent Leo Club Wrocław
„United Society”