Artykuły

V International Golf Trophy - 18.09.2010 r.

W dniu 18 września 2010 r. na polu golfowym w Krobielowicach, odbył się piąty INTERNATIONAL LIONS CLUB GOLF TROPHY 2010.
W turnieju głównym wzięło udział 42 zawodników. Zwycięzcą w najbardziej prestiżowej kategorii (Stableford brutto) został Jan Piętka z Klubu Golfowego Toya. Na drugim miejscu uplasował się Sebastian Schneider z Rycerskiego Klubu Golfowego, a trzecie miejsce zajął Jacek Konieczny z Rycerskiego Klubu Golfowego. O tym, jak zacięta była rywalizacja świadczy fakt, że siódmego zawodnika w klasyfikacji dzieliły od zwycięzcy zaledwie 3 punkty, a turniej rozstrzygnął się na ostatnim dołku.
W czterech kategoriach: najlepsza Pani, Najlepszy junior, Longest Driver Pań oraz Nerest to the Pin zwyciężyła nasza stypendystka Karolina Schneider.
Jak co roku wielkim powodzeniem cieszyła się Akademia Gry w Golfa.
Loterię z bardzo cennymi nagrodami zorganizowały dla gości Lionki z Klubu Wrocław L&L. Nie wiadomo, czy to wartość losów – wszystkie były wygrane, czy też urok pięknych lionek z Klubu Wrocław L&L sprawił, że losów zabrakło już po godzinie.
Wśród cennych nagród dla zawodników były nagrody przekazane przez Prezydent nowego klubu we Wrocławiu LC Wrocław Fenix - koleżankę Kasię Poniżnik. Piękne puchary dla zwycięzców były dziełem artysty rzeźbiarza Marcina Zielińskiego.
Oprócz zawodników i uczestników Akademii Gry w Golfa w imprezie wzięło udział ponad 1000 gości, dla których przygotowano ciekawy program: wystawę malarstwa w pięknych pomieszczeniach pałacowych, pokaz tańca, pokaz zaklinacza wężów, biżuterii, specjalny program dla dzieci, warsztaty rzeźbienia w lodzie, przejażdżki na motorach, degustacje różnych potraw i inne atrakcje.
Jak co roku celem imprezy było pozyskanie środków na stypendia dla ambitnej, uzdolnionej młodzieży uczącej się. Lions Club Wrocław m2m wspólnie z Fundacja Hospicyjną rozpoczął nowy program stypendialny dla dzieci i młodzieży uczącej się pozostawionej przez rodziców, którzy są lub byli beneficjentami Hospicjów w Polsce. W trakcie spotkania w Krobielowicach został wręczony certyfikat stypendium naukowego dla Aleksandry Warkusch, uczennicy Gimnazjum nr 1 w Lęborku ufundowane przez sponsorów turnieju. Mama Oli była w Hospicjum im ks. E. Dudkiewicza SAC w Gdańsku. Ola wraz z młodszym rodzeństwem przebywają w Domu Dziecka w Lęborku. Opiekunem prawnym jest starszy brat Patryk.
Warto tu przypomnieć, że stypendia przyznawane przez wrocławskich Lionów z LC Wrocław m2m nie są jednorazowe, ani krótkotrwałe – certyfikat jest ważny do końca nauki nagrodzonej osoby, także ze studiami doktoranckimi, czego życzmy swoim podopiecznym.

Ireneusz Maj
LC Wrocław m2m
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Turnieju